Medikal Tesisat Ekipmanları

Medikal tesisatlarda kullanılan oksijen regülatörleri en önemli ekipmanlardandır. Oksijen gazının basıncını ölçen ve ayarlayan bu elemanlar medikal gaz tesisatında kritik öneme sahiptir. Hastanelerde hastalara verilen oksijen gazının dağıtımı hayati öneme sahiptir. Bu nedenle cihazların sorunsuz çalışması yüksek öneme sahiptir. 

Devamını Oku
Medikal Gaz Sistemleri

Hastanelerde, ameliyathane ve yoğun bakım bölümlerinde kullanılan medikal gaz tesisatı ekipmanlarıdır. Oksijen ve N2O Santralleri, Yüksek Basınç Ekipmanları, medikal gaz tesisatı ürünleri, medikal gaz basınç düşürücü regülatörler, gaz basıncının ölçen ve gösteren monometreler. Medikal gaz sistemleri nedir? 

Devamını Oku
Çift Kademeli Regülatör nedir? Azot regülatörü ne işe yarar?

Çift Kademeli Azot Regülatörü, endüstride ve özellikle kaynakçılıkta kullanılan bir gaz basınç ölçümü cihazıdır. Temel fonksiyonu, azot gazının basıncını sabit bir seviyede tutarak kaynak yaparken kullanılan argon gazı ile karıştırmak ve böylece kaynak sırasında oluşabilecek oksidasyonu engellemektir. Bu regülatörün çift kademeli olması, iki ayrı basınç ayarı yapılabilmesini sağlar. Birinci kademe...

Devamını Oku