Engin Sınai Gazlar ve Kaynak Malzemeleri, 1966 yılında Hamit Engin tarafından sınai gaz satışı ve servis hizmetleri vermek üzere Topkapı'da ticari hayatına başladı. Güvene, müşteri memnuniyetine ve istikrara dayalı ticaret anlayışı, Engin Sınai Gazlar'ın sektöründe bilinen bir marka olmasının en büyük sebebidir. Kısa zaman içerisinde bayrağı babasından devralan Naşit Engin'in gayretli çalışmaları sonucu Engin Ticaret geniş bir ticari portföye ulaşmış, satışını yaptığı hırdavat ürünlerinin çeşidini bugün yirmi binlere çıkartmıştır. Üçüncü nesil olarak Selçuk Engin ve Kemal Engin'in şirkete katılmalarının ardından gerek internet üzerinden e-ticaret yoluyla gerekse ikinci şubemiz olan Engin Sınai Gazlar İkitelli Şubesi'ndeki ticari faaliyetlerle bugün sektörün en güvenilir tedarikçi firmaları arasında ismi geçmekte olan bir marka haline gelmiştir.

Başta sınai gazlar ve kaynak malzemeleri olmak üzere, havalı el aletleri, elektrikli el aletleri ve manuel el aletlerinden basınç düşürücü regülatör çeşitlerine, kaynak makine ekipmanlarından sarf malzemelerine, cıvata çeşitlerinden rulet ve teker grubuna, iş güvenliği ekipmanlarından sanayi tip streçe kadar HABAŞ, ASKAYNAK, BOSCH,İZELTAŞ gibi birçok kaliteli markanın bayiliğini ve satıcılığını sürdürmektedir. HABAŞ'ın ilk bayilerinden birisi olan Engin Sınai Gazlar, bugün sınai gaz tüplerinin servisini İstanbul'un Avrupa yakasında Çerkezköy'e kadar birçok noktaya yapmakta, hırdavat ürünlerinin satışını ise e-ticaret siteleri vasıtasıyla tüm Türkiye'ye gerçekleştirilmektedir.

Dürüstlük, saydamlık ve hızlı servis prensipleriyle müşterilerinin öncelikli tercihi haline gelen Engin Sınai Gazlar, bugün Topkapı'da ve İkitelli'de bulunan mağazalarından perakende satış yapılmakta, servis konusunda iki kamyon, iki ticari tip taşıma araçlarıyla ve özel motokurye ile hizmetlerine devam etmektedir.