Kargo Ücretleri

Kargo paketlerimiz Türkiye'nin her bölgesine kargo bölümümüzde belirmiş olduğumuz kargo şirketleri aracılığıyla gönderilmektedir. Siparişlerinizde bulunduğunuz ilin sınırlarına göre kargo ücreti değişiklik gösterebilmektedir. Regülatörler e-ticaret sitesi gerekli gördüğü takdirde açıklama yapmaksızın kimi ürünlerde ya da tutarlardaki kargolardan ücret alabilir veya siparişlerin tamamını ücretsiz olarak kargolayabilir.


Siparişim ne zaman gönderilecek?

Sipariş verdiğiniz veya sipariş onayınızı aldığınızda Regülatörler e-ticaret sitesinden tarafınıza bir e-posta gönderilir ve sipariş kaydınız tarafımıza ulaşır. Regülatörler e-ticaret sitesine sipariş kaydınız ulaştığı andan itibaren belirtilen süre içerisinde ürünleriniz hazırlanarak en hızlı şekilde kargo firmasına teslim edilir. Saat 16'ya kadar verilen siparişler iş günlerinde aynı gün içinde işleme alınır. Kargo firmalarında yaşanabilecek gecikme ve sorunlardan dolayı Regülatörler e-ticaret sitesi sorumlu tutulamaz.


Hangi kargo firması ile gönderiliyor?

Gönderimlerimiz Yurtiçi Kargo, MNG ve Aras Kargo firmaları aracılığıyla yapılmaktadır. Söz konusu kargo firmaları aracılığıyla Türkiye'nin tüm noktalarına ürün teslimatı yapılabilmektedir. Eğer bulunduğunuz yerde kargo şubesi bulunmuyorsa haftanın belirli günlerinde size mobil bölgeler kapsamında ürün teslimi yapılacaktır.


Siparişim ne zaman ve ne şekilde teslim edilecek?

Siparişlerinizin kargoya verilmelerinden itibaren teslime süresi İstanbul için ortalama 2 iş günü, diğer bölgeler için ise ortalama 3-4 iş günüdür. K.K.T.C.’ye sipariş gönderimi yapılmamaktadır. Siparişiniz belirttiğiniz teslimat adresinde doğrudan size veya belirttiğiniz bir yakınınıza teslim edilir. Siparişinizin takibini 'Hesabım' sayfasındaki 'Sipariş Takibi' bölümünde yapabilirsiniz.


Siparişlerimi nasıl takip edebilirim?

Siparişinizin gönderim durumunu 'Bana Özel' sayfasında yer alan "Sipariş Takibi" bölümünde görebilirsiniz.

"Siparişiniz Hazırlanıyor" ifadesi siparişinizin tarafımıza ulaştığını ve ürününüzün gönderime hazırlanma aşamasında olduğunu belirtir.

"Ödeme Bekleniyor" ifadesi banka havalenizin henüz tarafımıza ulaşmadığını belirtir.

"Ödeme Hatırlatıldı" ifadesi havale ile yapılan ödemelerde 5 gün içersinde ödemenin gelmediğini ve e-posta adresinize bununla ilgili uyarı mesajı gönderildiğini bildirir.

"Sipariş İptali Uyarısı" ifadesi havale ile yapılan ödemelerde 7 gün içersinde ödemenin gelmediğini ve siparişinizin iptal edileceğini, e-posta adresinize bunun ile ilgili uyarının gönderildiğini bildirir.

"Kargoya Verildi" ifadesi siparişinizin ilgili kargo firmasına teslim edilmiş olduğunu ifade eder.


Teslimat adresinde bulunamazsam ne olacak?

Kurye, teslimat sırasında adreste bulunamamanız durumunda size bir ziyaret bildirimi bırakacaktır. Bu durumda ürünlerinizi 3 gün içerisinde ilgili kargo şubesinden sizin teslim almanız gerekmektedir.


Hediye göndermek istiyorum. Fatura adresini ayrı, teslimat adresini ayrı verebilir miyim?

Regülatörler e-ticaret sitesinden verilen tüm siparişler, yasalar çerçevesinde irsaliye ve fatura eşliğinde teslim etmektedir. Gönderilen hediye paketlerinde irsaliyede fiyat belirtilmeden ürününüz alıcıya teslim edilmekte fatura ise fatura adresinize ayrıca gönderilmektedir. Hediye olarak satın aldığınız ürünlerde alışveriş sonrasında tarafımıza iletmeniz durumunda fatura adresini ve teslimat adresini ayrı şekilde belirtebilirsiniz.


Ürünlerimi teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Kargo görevlisi ürünü size veya belirttiğiniz kişiye teslim ederken resmi kimlik belgesi veya sürücü belgesi isteyecektir. Bu sebeple sizin veya ürünleri teslim alacak kişinin yanında resmi bir kimlik belgesinin veya ehliyetinin bulunması gerekmektedir. Ürünü imza karşılığı teslim aldıktan sonra, teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde bizimle en kısa sürede irtibata geçiniz ve kargo teslim tutanağı doldurarak paketi geri iade ediniz.


Ürün paketten eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

Teslim aldığınız ürünler paketinden eksik çıkarsa 'Bize Ulaşın' sayfasından tarafımıza sipariş numaranızla ulaşarak durumu özetleyen bir e-posta gönderebilirsiniz. E-postanız en kısa sürede yanıtlanacaktır. Dilerseniz +90 212 481 58 56 no'lu telefondan müşteri hizmetleri yetkilimizle de görüşebilirsiniz.


Teslimatla ilgili önemli bilgiler

Gönderilen koli/paketinizde herhangi bir hasar, eziklik, ıslaklık gibi normal olmayan bir durum varsa; gönderiyi teslim almayınız. Kargo paketleri tarafımıza geri dönecek ve gerekli işlemler hızla yapılacaktır.

Kargonuzu teslim aldıktan sonra, paketlerinizi kargo yetkilisiyle birlikte açıp kontrol edebilirsiniz. Siparişinizdeki ürünlerin eksik ve/veya hasarlı olduğunu görürseniz; kargo yetkilisinden tutanak hazırlamasını isteyiniz.

Kargo yetkilisinin tanıklığında, ilk teslim anında hazırlanan tutanaklar eksik ve hasarın sorumlusunun ortaya çıkarılmasında büyük önem taşımaktadır. Paketinizi teslim aldıktan saatler sonra yapılan eksik ve/veya hasar bildirimleri tutanak olmadığı için ya da ilk teslim anında hazırlanmadığı için yapılacak incelemeye bağlı olarak reddedilebilir.

Kargo teslimatında sorun yaşarsanız lütfen en kısa sürede Regülatörler e-ticaret sitesine haber veriniz.

Siparişinizdeki ürünleri herhangi bir nedenle iade edebilmeniz için; ürünün orijinal ambalajında saklanması, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle birlikte eksiksiz bir şekilde, hasar görmeden iade edilmesi gerektiğini unutmayın. İade işlemlerinde, faturanın tüm nüshalarının ürünle birlikte gönderilmesi gerekmektedir.